Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policyjnych psów na terenie powiatu kutnowskiego

Policyjne psy służbowe są nieocenioną i znakomitą pomocą w służbie. Ich szkolenia odbywają się systematycznie na terenie całego garnizonu łódzkiego. 30 grudnia 2021 roku w miejscowości Sójki na terenie powiatu kutnowskiego, odbyło się takie szkolenie. Luba i Negat, dwa psy patrolowo-tropiące służące w kutnowskiej komendzie wraz ze swoimi przewodnikami ćwiczyli posłuszeństwo, szybkość reagowania i obronę przewodnika. Szkolenie poprowadził starszy specjalista Włodzimierz Gossa z KWP w Łodzi.

Przeprowadzone szkolenie miało na celu sprawdzenie umiejętności czworonogów pod kątem posłuszeństwa, szybkości reagowania i obrony przewodnika. Policjanci przygotowali dla swoich podopiecznych zadania, z którymi psy mogą spotkać się w codziennej służbie. Podczas szkolenia, które odbyło się 30 grudnia 2021 roku w pustostanach w miejscowości Sójki, psy służbowe musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną. W opuszczonych budynkach musiały odnaleźć i obezwładnić uzbrojonego agresywnego przestępcę. Luba i Negat bez najmniejszego trudu wykonały swoje zadanie, co może świadczyć o ich bardzo dobrym przygotowaniu do służby.

Takie szkolenia odbywają się systematycznie, raz w tygodniu, po to aby czworonogi nie obawiały się zagrożenia i działały w każdej chwili kiedy zaistnieje taka potrzeba.


podkom. Edyta Machnik

  • pustostan szkolenie psa służbowego pies atakuje rękaw pozoranta, dwaj policjanci obok
  • pustostan pies wbiega do pomieszczenie w którym stoi pozorant z rękawem na ręku.
  • pustostan pies atakuje pozoranta na rękaw, obok policjant odciaga psa
  • pustostan pies atakuje pozoranta na rękaw, obok policjant odciaga psa
  • pustostan dwa psy atakuja pozoranta, policjanci obok
  • pustostan dwa psy atakuja pozoranta, policjanci obok
Powrót na górę strony