Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrwał kobiecie torebkę

Policjanci z łódzkiej drogówki tuż po zdarzeniu zatrzymali 38-latka podejrzanego o rozbój. Dzięki precyzyjnej informacji przekazanej wszystkim patrolom, oraz zaangażowaniu mundurowych, uciekający z łupem sprawca został zatrzymany i nie uniknie odpowiedzialności. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Zgodnie z decyzją Sadu Rejonowego Łódź Widzew został tymczasowo aresztowany.

31 grudnia 2021 roku przed godzina 7.00 w rejonie skrzyżowania ulic Brzezińskiej i Śnieżnej, do oczekującej na przystanku kobiety podszedł nieznany mężczyzna, który znienacka zaatakował ją, szarpiąc i popychając. Po krótkiej chwili udało mu się wyrwać trzymaną w rękach torebkę z którą uciekł. Wartość poniesionych strat kobieta wyceniła na około 2 tysiące złotych.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Równocześnie do wszystkich patroli przekazany został komunikat zawierający rysopis poszukiwanego napastnika. Dzięki czemu już po kilkunastu minutach od zgłoszenia sprawca został zatrzymany przez patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Policjanci sprawdzając przyległy do miejsca rozboju teren, zauważyli na ulicy Brzezińskiej mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podejrzanego, którym okazał się nie posiadający stałego miejsca pobytu 38-latek. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym część przedmiotów należących do okradzionej kobiety. Sprawca usłyszał już zarzut rozboju, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VI Komisariatu Policji.

Katarzyna Zdanowska

  • Policjanci stoją przy radiowozie.
Powrót na górę strony