Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z VIII komisariatu w Łodzi zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który usiłował okraść mieszkanie przy ulicy Rodakowskiego w Łodzi. Dzięki natychmiastowej interwencji mundurowych złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2 stycznia 2022 roku po godzinie 3:00 dyżurny z VIII komisariatu w Łodzi otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ulicy Rodakowskiego złodziej włamał się do mieszkania sąsiadki zgłaszającego. Mężczyzna opowiedział, że wychodząc z domu gdy zamykał drzwi zauważył zaklejony wizjer. Bardzo zdziwił go ten fakt. Spojrzał na drzwi sąsiadów, którzy również mieli je zasłonięte. Ponadto uwagę zwrócił na uchylone drzwi mieszkania jednej z sąsiadek ponieważ dobrze wiedział, że nie ma jej w domu. Kiedy podszedł bliżej zauważył mężczyznę, który penetruje mieszkanie.

Natychmiast świadek zdarzenia zadzwonił na numer alarmowy. Niezwłocznie po uzyskanej informacji na miejsce został wysłany patrol policji. Po kilku minutach złodziej był w rękach stróżów prawa. Jak się okazało, sprawcą był 64-letni mężczyzna. Jego łupem padła biżuteria, pieniądze oraz artykuły spożywcze. Mienie w całości zostało odzyskane przez mundurowych. Śledczy z VIII Komisariatu Policji przedstawili zatrzymanemu zarzut  usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. 

mł.asp. Kamila Sowińska

  • Pieniądze i biżuteria zabezpieczone przez policjantów.
Powrót na górę strony