Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii

Dzięki szybkiej reakcji, zduńskowolscy policjanci dotarli do 19-latka, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Dramatyczne sceny podczas nocnej służby zakończyły się szczęśliwie.

10 stycznia 2022 roku, o godzinie 23:30, rodzina 19-latka z gminy Zduńska Wola zgłosiła, że nastolatek po rodzinnych nieporozumieniach, wyszedł zdenerwowany z domu. Wysłał wiadomość, że popełni samobójstwo. Zatroskana kobieta zadzwoniła do komendy prosząc o pomoc w odnalezieniu jej syna. Rozpoczęły się poszukiwania na okolicznych terenach leśnych oraz w dolinie rzeki Widawki. Pół godziny później, funkcjonariusze jednego z patroli zauważyli na moście nad rzeką Widawką młodego mężczyznę, którym był poszukiwany 19-latek. Powiadomili dyżurnego o szczęśliwym finale. Dyżurny natychmiast skontaktował się z rodzicami oczekującymi w domu na syna.

Sprawne działania policjantów przyniosły efekty. Ratowanie ludzkiego życia jest najważniejsze.

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się  zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty służby to takie, w których można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie.

Według policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób. Wiele osób może mieć słabsze chwile. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111, (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę).

 

st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk


 


 


 

 

Powrót na górę strony