Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci skonfiskowali kolejne narkotyki

Łódzcy policjanci zatrzymali na terenie dzielnicy Polesie 46-latka, który posiadał blisko 52 gramy amfetaminy. Sprawca znany z przeszłości kryminalnej tym razem odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową łódzkiej komendy nie ustają w staraniach zmierzających do ukrócenia tego typu procederu. Podczas prowadzonych nieprzerwanie działań zatrzymali kolejną osobę przy której zabezpieczyli narkotyki. 13 stycznia 2022 roku około godziny 17.00 na ulicy Okrzei mundurowi zauważyli znanego im z przestępczej przeszłości 46-latka. Postanowili go wylegitymować i sprawdzić czy nie posiada przedmiotów zabronionych prawem.

Podejrzany nie był zachwycony spotkaniem z funkcjonariuszami. Zapytany czy posiada rzeczy pochodzące z przestępstwa lub mogące służyć do jego popełnienia, jeszcze bardziej się zdenerwował. Podczas przeszukania wyjaśniło się co zatrzymany chciał ukryć, w kieszeni kurtki mundurowi znaleźli 51,65 gramów amfetaminy. Zabezpieczyli również gotówkę w kwocie ponad 1500 złotych oraz telefon komórkowy.

46-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, objęty został dozorem. Dalsze czynności pod nadzorem Prokuratury Łódź Polesie prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji. 

Katarzyna Zdanowska

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego sprawcę.
Powrót na górę strony