Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwolnijcie na drodze, bo my nie zwalniamy w naszych działaniach na rzecz bezpieczeństwa

W swojej codziennej służbie mundurowi z łódzkiej wojewódzkiej grupy SPEED ujawniają kierujących, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego. Dwa mandaty na łączną kwotę 4.000 złotych to efekt nieprzestrzegania przepisów dotyczących prędkości na terenie powiatu tomaszowskiego.

Kary w nowym taryfikatorze dały się odczuć nie jednemu kierowcy który przekraczał prędkość w naszym województwie. O surowości kar w ostatnim czasie przekonało się dwóch kierowców poruszających się po terenie powiatu tomaszowskiego, a zatrzymanych przez grupę SPEED.

  • 17 stycznia 2022 roku około godziny 10.33 na drodze S-8 37- letni kierujący mercedesem jechał w kierunku Łodzi. Pojazd poruszał ze znaczną szybkością. Mundurowi ze SPEED-u postanowili sprawdzić prędkość mercedesa wówczas okazało się, że jego prędkość wynosiła aż 196 km/h, w miejscu gdzie dozwoloną prędkością jest 120 km/h. Za popełnione wykroczenie 37- latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 zł.
  • 19 stycznia 2021 roku około godziny 9.40 w Będkowie na ul. Ujazdowskiej policjanci zauważyli audi, które ze znaczną szybkością przemieszczało się po terenie tej miejscowości. Pomiar prędkości jaki wykonali mundurowi jadąc za autem wykazał że kierujący poruszał się 110 km/h. Za swoje zachowanie na drodze mężczyzna nie tylko stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a także został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.500.

Na konta obu kierowców wpłynęły punkty karne. Analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, wskazują iż przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość w ostatnich latach jest przyczyną około 25% wypadków drogowych. Liczba osób, które giną w tych zdarzeniach stanowi 40% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

asp.sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

  • Obrazy z videorejestratora, samochody jadące ulicami.
Powrót na górę strony