Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

46-latkowi grozi dożywocie

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego IV Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 46-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego. Jak wynika z okoliczności sprawy, podczas spożywania alkoholu pomiędzy pokrzywdzonym i jego kompanem doszło do sprzeczki, która mogła zakończyć się tragicznie. Życie pokrzywdzonemu uratowała szybka interwencja medyczna.

18 stycznia 2022 roku około godziny 12:00 przypadkowy przechodzień zauważył zakrwawionego mężczyznę stojącego przed jedną z kamienic na terenie łódzkiej dzielnicy Polesie. Mężczyzna miał obficie krwawiącą ranę nogi. O zdarzeniu powiadomieni zostali funkcjonariusze z IV Komisariatu Policji w Łodzi.

Policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres, udzielili pomocy przedmedycznej rannemu i wezwali karetkę pogotowia. Po zabraniu pokrzywdzonego do szpitala mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przekazali dalsze czynności policjantom pionu kryminalnego.

W efekcie pracy śledczych ustalono, że ranny mężczyzna kilkadziesiąt minut wcześniej raczył się alkoholem ze swoim 46-letnim znajomym. Pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia, podczas którego sprawca za pomocą dwóch noży zaatakował swojego kompana  raniąc go w okolice uda i głowy. Ranny przeżył tylko dzięki szybkiej operacji w szpitalu.

Stróże prawa ustalając poszlaki i przesłuchując świadków dotarli do miejsca ukrywania się 46-latka. Mężczyzna, który notowany był za podobne i inne przestępstwa, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji w Łodzi.

kom. Marcin Fiedukowicz

  • Korytarz komisariatu, policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.
Powrót na górę strony