Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju w rękach policjantów

Policjanci z VIII komisariatu w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 52 lata podejrzanych o rozbój na 61-latku. Sprawcy pobili pokrzywdzonego, zabrali mu telefon, a na koniec polali go zimną wodą i kazali zdjąć odzież wierzchnią. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 17 stycznia 2022 roku po godzinie 19.00 w mieszkaniu przy ulicy Odyńca w Łodzi. Tego dnia do pokrzywdzonego zadzwonił znajomy i poprosił o spotkanie. 61-latek niczego nie podejrzewając po zakończeniu rozmowy poszedł na umówione miejsce. Tam oczekiwał na niego 29-latek, który zaprowadził go do mieszkania w jednej z łódzkich kamienic.

W lokalu przebywał inny mężczyzna, który nie był znany pokrzywdzonemu. Po kilku minutach rozmowy pod adresem 61-latka padły obelgi. po czym zażądano od niego wydania telefonu komórkowego, co pod wpływem uderzeń zrobił.

Sprawcy jednak nie mieli skrupułów i mimo osiągniętego celu polali mężczyznę zimną wodą, a na koniec kazali rozebrać mu się z odzieży wierzchniej. Mężczyzna postanowił przeczekać aż napastnicy się uspokoją. Kiedy usnęli, wymknął się z mieszkania i uciekł. Następnego dnia pokrzywdzony powiadomił o tym zdarzeniu policjantów z VIII komisariatu w Łodzi.

Ponieważ zawiadamiający nie potrafił wskazać konkretnego adresu miejsca rozboju, dzielnicowi wytypowali mieszkanie, gdzie przebywali sprawcy. Gdy udali się pod ustalony adres, zastali 29 i 52-latka. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Napastnicy usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Kamila Sowińska

 

Powrót na górę strony