Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Babciu, dziadku uważajcie i oszustom się nie dajcie!” - wspólne działania sieradzkiej policji i dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka

„Babciu, dziadku uważajcie i oszustom się nie dajcie!” – pod takich hasłem sieradzcy policjanci wspólnie z dziećmi podjęli działania, aby zadbać o bezpieczeństwo seniorów. W „pokonaniu” oszustów ma pomóc specjalnie przygotowany wierszyk i ulotka. Zawierają one niezwykle cenne rady, jak uchronić się przed ich przestępczym działaniem. Dzieci z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu, na antenie rozgłośni Nasze Radio i Radio Łódź wyrecytowały wierszyk profilaktyczny dedykując go wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich Święta.

21 i 22 stycznia świętują wszystkie babcie i dziadkowie. Z tej okazji sieradzcy policjanci „zjednoczyli siły” z dziećmi z  sieradzkich szkół, aby wspólnie zadbać o bezpieczeństwo osób starszych.  Była to kolejna odsłona akcji profilaktyczno-edukacyjnej „BĄDŹ CZUJNY–NIE DAJ SIĘ NABRAĆ” realizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Sieradzu wspólnie z Urzędem Miasta Sieradza oraz Stowarzyszeniem Trampolina dla Polski.  Z okazji Dnia Babci i Dziadka, mundurowi przygotowali wierszyk profilaktyczny „Babciu, dziadku uważajcie i oszustom się nie dajcie!”. Uczniowie z klasy III a sieradzkiej „10 – tki” na antenie rozgłośni Nasze Radio i Radio Łódź wyrecytowali wierszyk, dedykując go wszystkim babciom i dziadkom. Najmłodsi przekazali w nim zarówno życzenia,  jak również przestrogi dla seniorów, aby ustrzec ich przed oszustami. Na potrzeby projektu stworzona została również ulotka zwierająca informacje na temat metod działania oszustów. Policyjny profilaktyk mł. asp. Bożena Grobelna podczas spotkania z dziećmi udzielała im porad, aby rozmawiając ze swymi babciami i dziadkami ostrzegali ich przed oszustami. Wierszyki i ulotki dzielnicowi przekazali do szkół na terenie Sieradza. Zachęcamy, aby dzieci dołączyły je do upominków i laurek. Przypominamy również, aby wnuki nie zapomniały  dołączyć swym babciom i dziadkom buziaków i uśmiechu.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka sieradzcy policjanci składają wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i pogody ducha!

Nagranie audio Recytacja wierszyka

Pobierz plik Recytacja wierszyka (format mp3 - rozmiar 3.17 MB)

Powrót na górę strony