Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Babci i Dziadka z rawskimi policjantami

Przy okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i apelują o wyczulenie się na wszelkie próby oszustwa stosowane przez ,,fałszywych wnuczków”.

Policjanci dokładają wszelkich starań aby informować osoby starsze o różnych rodzajach zagrożeń związanych z ,,fałszywi wnuczkami” ale też w ruchu drogowym. Dzień Babci i Dzień Dziadka to okazja do spotkania się rawskich funkcjonariuszy z seniorami w kościołach, w trakcie wizyt w domach dziennego pobytu czy też podczas spotkań Uniwersytetu III Wieku. Funkcjonariusze tego dnia będą wyczulać osoby starsze na działania złodziei kieszonkowych oraz przestępców działających metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Uczą jak postępować aby nie stać się ofiarą przestępstwa czy wykroczenia, a także jak zachować się i co zrobić gdy już do tego dojdzie. Bardzo ważnym punktem spotkań jest bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym. Zwracamy uwagę na właściwe poruszanie się po drodze zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Policjanci przypominają zawsze jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni na drodze. Z okazji ich święta babciom i dziadkom policjanci wręczają kamizelki oraz opaski odblaskowe.
Funkcjonariusze wyczulają :

  • Pamiętajmy, że policja NIGDY nie posługuje się w swoich działaniach pieniędzmi osób postronnych i takowych nie żąda.
  • W przypadku rozmowy z „policjantem” zawsze możemy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 997 i potwierdzić słowa „oficera”.
  • Pamiętajmy, żeby zawsze przy tego typu telefonach samemu oddzwonić do członka rodziny na jego numer telefonu i potwierdzić wcześniejszą rozmowę.
  • Oszuści zawsze starają się aby ofiara nie rozłączyła się i była z nimi cały czas w kontakcie telefonicznym. W ten sposób starają się zabezpieczyć przed ewentualnym sprawdzeniem przez ofiarę ich legendy.

Policja zwraca się z apelem do rodzin starszych osób, aby jak najczęściej przy rodzinnej wizycie u babci czy dziadka przypominać im o tego typu oszustach.
młodszy  aspirant Agata Krawczyk

 

  • Policjantka wręczająca kamizelki odblaskowe i opaski starszemu mężczyźnie i kobiecie.
  • Policjantka wręcza seniorce elementy odblaskowe.
Powrót na górę strony