Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zima nie odpuszcza

Zima to ta pora roku, kiedy kierowcy ale i piesi powinni zachowywać szczególną ostrożność. Niestety, na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że zbyt duża prędkość wielokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo udziału w zdarzeniu drogowym. Warunki drogowe nie raz potrafią pokrzyżować nasze plany. Ważne jest, abyśmy siadając za kierownicą bez ustanku kierowali się zdrowym rozsądkiem i nigdy nie ulegali presji czasu.

Pamiętaj, lepiej dojechać kilka minut później niż wcale. Stosuj się przede wszystkim do warunków na drodze, a także do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zawsze pamiętaj, że gdy jest oblodzona nawierzchnia, powinniśmy jechać nawet dużo wolnej niż wskazuje na danej drodze zakres prędkości. Dzięki zwolnieniu prędkości dajesz sobie czas na reakcję, a przede wszystkim możesz opanować pojazd, w przypadku poślizgu.
Dbaj o stan techniczny swojego auta. Zima to ten czas w roku gdy podzespoły naszego auta są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także sól drogową. Z zasady, jeśli pojawiają się problemy, to już przy pierwszych mrozach. Jednak większość zimowych kłopotów wynika z awarii, których wcześniej, gdy było ciepło, nie dostrzegaliśmy.  Sprawny układ hamulcowy oświetlenie pojazdu czysta szyba czołowa (powinniśmy pamiętać o uzupełnianiu  płynu w spryskiwaczu), to podstawa bezpiecznej jazdy.

Zapamiętanie i stosowanie tylko tych dwóch rad, to nasza inwestycja w bezpieczeństwo.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska  WRD KWP w Łodzi

Powrót na górę strony