Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wpadł, bo popełnił wykroczenie

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Piotrkowianin zwrócił uwagę stróżów prawa przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

30 stycznia 2022 roku przed godziną 23:00 na ulicy Kostromskiej w Piotrkowie, policjanci z piotrkowskiej drogówki zauważyli mężczyznę przechodzącego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Pieszy stwarzał zagrożenie dla siebie oraz kierujących pojazdami. Mundurowi wylegitymowali 33-latka. Po sprawdzeniu okazało się, że piotrkowianin był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, skąd odwieziony został do najbliższego aresztu. Decyzją łódzkiego sądu, 33-latek najbliższe miesiące spędzi w jednostce penitencjarnej. Za popełnienie wykroczenia w ruchu drogowym piotrkowianin został pouczony.

31 stycznia przypada „Dzień Zebry”. Z tej okazji policjanci przypominają o bezpieczeństwie w rejonie przejść dla pieszych. "Zebra" to miejsce wyznaczone znakami poziomymi i pionowymi, gdzie pieszy może bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Zgodnie z przepisami na wyznaczonym do tego przejściu pieszy ma pierwszeństwo. Powinien jednak dobrze się rozejrzeć, aby uniknąć wejścia wprost pod nadjeżdżający pojazd. Biorąc pod uwagę masę oraz prędkość pojazdów pamiętajmy, że kierujący nie ma możliwości zatrzymania się w miejscu. Dlatego przypominamy kierowcom o zachowaniu ostrożności i bezpiecznej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Przechodzenie w miejscu do tego niewyznaczonym stwarza niebezpieczne sytuacje. Skutki potrącenia pieszego przez jakikolwiek pojazd zazwyczaj są tragiczne.

st. asp. Izabela Gajewska

Powrót na górę strony