Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany rowerzysta ukarany mandatem 2 500 złotych

Kutnowscy policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Według zgłoszenia mężczyzna nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Podczas sprawdzenia okazało się, że 45-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie, zgodnie z nowym taryfikatorem, mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

8 lutego 2022 po godzinie 14:00 dyżurny kutnowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że drogą w kierunku miejscowości Grochów prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy rowerzysta. Cyklista poruszał się drogą nie zachowując prostego toru jazdy, co stwarzało ogromne zagrożenie dla niego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci w miejscowości Grochów zatrzymali go do kontroli. Potwierdziło się przypuszczenie zgłaszającego, ponieważ podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 45-letni cyklista we krwi miał ponad 3 promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. Dziękujemy za czujność obywateli i szybką reakcję dzięki której nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, że tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii, dla samego rowerzysty, jak też innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem, takiego nieodpowiedzialnego zachowania, reaguj. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

podkom. Edyta Machnik

Powrót na górę strony