Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodziei sklepowych

Złodzieje sklepowi dzięki działaniom policji nie pozostają bezkarni. Łódzki funkcjonariusz po służbie będąc na zakupach w centrum handlowym zatrzymał uciekającego 39-letniego złodzieja. Łowicki policjant jadąc na służbę pomógł w zatrzymaniu trzech złodziei sklepowych. Inni dwaj 22 letni podejrzani wpadli dzięki materiałowi dowodowemu zebranemu przez policjantów z VII Komisariatu KMP w Łodzi. Duet odpowie za 30 sklepowych kradzieży.

Policjant będąc w czasie prywatnym na zakupach w jednej z galerii handlowych w Łodzi   ruszył w pościg za złodziejem sklepowym.  Sprawnie obezwładnił uciekiniera i przekazał w ręce pełniących służbę policjantów. 26 października 2016 roku przed godziną 20.00 w centrum handlowym przy alei Politechniki w  Łodzi doszło do kradzieży odzieży z jednego ze sklepów. Sytuację pościgu prowadzącego przez pracownika ochrony za uciekającym mężczyzna zauważył policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Łodzi , który w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy. Natychmiast instynktownie zainteresował się sytuacją. Od ochroniarza, którzy zaprzestał gonitwy usłyszał, że doszło do kradzieży sklepowej. Funkcjonariusz ruszył za złodziejem, który biegł w kierunku ulicy Radwańskiej. Dogonił go i obezwładnił informując jednocześnie, że jest policjantem. 39-latka przekazał wezwanemu na miejsce patrolowi. Złodziej miał przy sobie skradzioną kurtkę wartości blisko 200 złotych. Wkrótce odpowie przed sądem.

 Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali szeregu drobnych kradzieży sklepowych. Mimo niewielkich strat w poszczególnych przypadkach, zatrzymani odpowiedzą za przestępstwo w czynie ciągłym. Grozi za to kara do 5 lat więzienia. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego VII Komisariatu Policji w Łodzi pracowali nad sprawą szeregu kradzieży sklepowych dokonywanych w łódzkiej dzielnicy Łódź-Górna.Z reguły ginęły artykuły spożywcze, alkohol, papierosy i zabawki. Wartość strat w poszczególnych przypadkach nie była wysoka, jednak takie kradzieże były szczególnie uciążliwe dla właścicieli sklepów. Po wnikliwej analizie materiałów oraz dzięki znajomości środowiska przestępczego kryminalni wytypowali dwóch 22-latków, którzy byli wcześniej notowani za podobne czyny. Żaden z nich nie miał stałego miejsca pobytu, więc policjanci rozpoczęli poszukiwania. 26 października 2016r około południa na ulicy Rzgowskiej stróże prawa zauważyli obu mężczyzn i zatrzymali ich. Byli tak zaskoczeni, że nie wypierali się swojej przestępczej działalności. Skradziony towar na bieżąco sprzedawali przypadkowym osobom a zdobyte pieniądze przeznaczali na alkohol i rozrywki. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na udowodnienie zatrzymanym 30 kradzieży sklepowych dokonanych w okresie od sierpnia 2016r do chwili obecnej. Z uwagi na okoliczności sprawy, wszystkie kradzieże zostaną połączone w tzw. czyn ciągły i obaj  mężczyźni usłyszą zarzuty przestępstwa kradzieży. Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

 

dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta z Łowicza, amatorzy drogich alkoholi zostali zatrzymani.  Do zdarzenia doszło 25 października 2016 roku po godzinie 19.00 w sklepie przy ulicy Łęczyckiej w Łowiczu. Funkcjonariusz jadący na służbę, przed wejściem do sklepu zauważył, że pracownik ochrony goni uciekającego po parkingu mężczyznę, który wsiadł do mazdy. Auto szybko  odjechało w kierunku Bielaw.  Policjant zorientował się, że może to być sprawca kradzieży. Nie wahając się ani chwili, wsiadł do swojego auta i rozpoczął pościg, powiadamiając jednocześnie dyżurnego łowickiej policji. Ten natychmiast skierował patrol. Mundurowi zatrzymali auto jeszcze na tej samej ulicy. Okazało się, że w pojeździe było trzech mężczyzn i kobieta. Wszyscy zostali zatrzymani. W samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli alkohol. Jak się później okazało pochodził z kradzieży z trzech łowickich marketów. Następnego dnia po przesłuchaniach zarzuty kradzieży usłyszało 3 mężczyzn: 23-letni łodzianin oraz dwaj zgierzanie w wieku 33 i 35 lat. Wszyscy są znani policji, a najmłodszy z nich był wcześniej notowany za rozboje. Jak ustalili policjanci, dzień wcześniej w ościennym powiecie ci sami sprawcy dokonali podobnej kradzieży. Skradziony towar o łącznej wartości ponad 2 tysięcy złotych, powrócił już na sklepowe półki. Sprawcom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant  podczas oględzin zabezpieczonego alkoholu
Powrót na górę strony