Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów pozwoliła na uratowanie życia

Piotrkowscy wywiadowcy szybko dotarli do mężczyzny, który usiłował targnąć się na własne życie. 42-latek o swoich zamiarach powiadomił członka rodziny, ale nie było wiadomo, gdzie dokładnie się znajduje. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanci dotarli na czas, a desperat trafił pod opiekę lekarską.

10 lutego 2022 roku przed godziną 10:00 piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie samobójczej. O zdarzeniu zawiadomiła zaniepokojona rodzina mężczyzny. Wywiadowcy natychmiast po ustaleniu prawdopodobnej lokalizacji tej osoby pojechali do jednego z hoteli na terenie gminy Sulejów. Z informacji wynikało, że mężczyzna właśnie tam przebywa i chce targnąć się na własne życie. Okazało sie jednak , że wśród  gości hotelowych nie ma takiej osoby. Liczyła się każda minuta. Policjanci  dalej szukali miejsca, gdzie może przebywać. Już po krótkiej chwili wytypowali inny obiekt hotelarski. Po wejściu, na korytarzu, zauważyli mężczyznę, z raną ciętą ręki. Funkcjonariusze na miejsce wezwali pogotowie. Dzięki ich szybkiemu działaniu 42-latek na czas trafił pod opiekę medyków.

 

st. asp. Izabela Gajewska

 

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

    Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi  miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutkach wydarzeń.
    Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: https://liniawsparcia.pl/
    Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie https://stopdepresji.pl/

 

  • napis policja na oznakowanym radiowozie
Powrót na górę strony