Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci skonfiskowali kolejne narkotyki

Łódzcy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej zatrzymali notowanego w przeszłości 43-latka, przy którym zabezpieczyli ponad 760 gramów różnych narkotyków. Podejrzany usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

9 lutego 2022 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową łódzkiej komendy jadąc ulicą Magazynową zauważyli znanego im z przeszłości kryminalnej 43-latka. Podejrzewając, że i tym razem może działać wbrew przepisom, postanowili go wylegitymować i sprawdzić czy nie posiada przy sobie przedmiotów zabronionych prawem.

Podejrzany na widok stróżów prawa zaczął uciekać, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany. Cały czas był agresywny, usiłując się wyswobodzić stawiał czynny opór. Wkrótce okazało się dlaczego tak bardzo chciał uniknąć konfrontacji z funkcjonariuszami.

Pierwsze dilerki z narkotykami policjanci znaleźli w jego odzieży oraz zaparkowanym, nieopodal miejsca zatrzymania mercedesie. Kolejne środki odurzające i substancje psychotropowe odkryli w jego miejscu zamieszkania podczas skrupulatnego sprawdzenia pomieszczeń.

W sumie mundurowi skonfiskowali ponad 707 gramów mefedronu, 9,64 gramów kokainy i ponad 50 gramów marihuany. Ponadto zabezpieczyli wagi elektroniczne, 5 telefonów komórkowych oraz trzy pistolety z czego dwa gazowe i jeden hukowy.

Zatrzymany 43-latek ma bogatą przeszłość kryminalną, również za działanie wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Łódź Widzew prowadzą śledczy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego łódzkiej komendy.

Katarzyna Zdanowska

  • Zabezpieczone przedmioty i narkotyli
Powrót na górę strony