Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany rowerzysta spowodował kolizję

44-latek kierujący rowerem doprowadził do kolizji z volkswagenem. Policjantom tłumaczył, że spieszył się do pracy. Jak się okazało poruszał się jednośladem pod wpływem alkoholu. Za to nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatami o łącznej kwocie 2500 złotych.

22 lutego 2022 roku około godziny 10:20 dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie o kolizji, którą na ulicy Drewnowskiej spowodował rowerzysta. Zgłaszający prosił o pilny przyjazd policji, gdyż jak twierdził kierujący jednośladem jest pijany i chce odjechać. Na miejsce został wysłany patrol z łódzkiej drogówki. Będąc na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że 44-latek jadąc rowerem ulicą Drewnowską podczas zmiany kierunku ruchu nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu volkswagenowi czym doprowadził do kolizji.

Badanie stanu trzeźwości 20-letniego kierowcy wykazało, że jest trzeźwy podczas gdy rowerzysta miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. 44-latek był zaskoczony takim stanem rzeczy. Mundurowym tłumaczył, ze pił poprzedniego dnia wieczorem, a wstając rano czuł się bardzo dobrze i nic nie wskazywało na to aby był „wczorajszy”. Dlatego widząc za oknem ładną pogodę postanowił wybrać się do pracy rowerem.

Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę w stanie po użyciu alkoholu został ukarany mandatami karnymi w łącznej kwocie 2500 złotych.

Policjanci przypominają!!!

Zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły surowsze kary między innymi za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz będąc w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych mandatu, w drugim zaś - 2500 złotych.
Pamiętajmy, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.


mł. asp. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

  • Radiowóz stojący za pojazdem uczestniczącym w zdarzeniu.
  • Rower sprawcy kolizji.
Powrót na górę strony