Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cyklista z promilami spowodował kolizję

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego ukarali mandatami na łączną kwotę 4 000 złotych 60-letniego rowerzystę, który mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu najechał na prawidłowo zaparkowanego opla.

22 lutego 2022 roku, tuż przed 17:00 tomaszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ulicy Zawadzkiej w Tomaszowie. Mundurowi na miejscu interwencji ustalili, iż 60-letni tomaszowianin jadąc rowerem wykonując manewr omijania, najechał na prawidłowo zaparkowanego opla. Świadkiem zdarzenia był znajdujący się poza pojazdem właściciel auta. Cyklista wjeżdżając w auto uszkodził przednie lewe drzwi i lusterko zewnętrzne. Sam nie odniósł obrażeń. Gdy mundurowi poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się że rowerzysta miał w organizmie blisko 1,5 promila. Nałożono na niego mandat w kwocie 1 500 złotych za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz kolejny na kwotę 2 500 złotych za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj!

 

/st.asp. Grzegorz Stasiak /

Powrót na górę strony