Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrył narkotyki w kuchni i kwietniku teraz odpowie przed sądem

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podjęli interwencję wobec mężczyzny znanego im ze środowiska przestępczego. Podczas przeszukania mieszkania 25-latka, zabezpieczono ponad 190 gramów brutto narkotyków. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

21 lutego 2022 roku po godzinie 16:00, łódzcy policjanci zauważyli znanego im osobiście ze środowiska przestępczego 25-latka. Podczas legitymowania mężczyzna zaczął nerwowo się zachowywać co wzbudziło czujność mundurowych.

Podczas zadawanych pytań przez stróżów prawa na temat posiadania narkotyków mężczyzna zapierał się, że nie posiada takich rzeczy. Dodał, że policjanci mogą również sprawdzić jego mieszkanie, gdyż nie ma nic do ukrycia. Dzięki posiadanej wiedzy o jego przeszłości mundurowi skorzystali z propozycji i wspólnie pojechali na ul. Mielczarskiego w Łodzi, aby zweryfikować czy jego słowa się potwierdzą.

Już od wejścia do mieszkania czuć było charakterystyczny zapach narkotyków. Jak się okazało w kuchni na blacie leżały torebki z białymi kryształkami mefedronu oraz marihuana. Podczas sprawdzania kolejnych pomieszczeń uwagę mundurowych przykuł kwietnik w łazience ze sztucznymi roślinami, tam również znajdowały się narkotyki.

Łącznie zabezpieczono ponad 190 gramów środków odurzających, telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 1350 złotych. Podejrzany został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji w Łodzi pod nadzorem prokuratury.

mł. asp. Kamila Sowińska

 

  • Zatrzymany wsiada do nieoznakowanego radiowozu w asyście policjanta.
  • Zatrzymany z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu w asyście policjantów.
Powrót na górę strony