Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3000 zł mandatu dla pirata drogowego w Dąbkowicach

Policjanci kutnowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego renault master. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h i wyprzedzał na skrzyżowaniu. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

22 lutego 2022 roku około godziny 14.20 funkcjonariusze kutnowskiej grupy SPEED w miejscowości Dąbkowice na terenie gminy Strzelce zatrzymali do kontroli kierującego renault master. Mężczyzna w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 117km/h, a ponadto wyprzedzał na skrzyżowaniu. Kierujący śpiesząc się zapomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 50 km/h straci prawo jazdy na 3 miesiące. 40-letni mieszkaniec powiatu płockiego zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w kwocie 3000 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych i od sposobu respektowania aktualnych przepisów.

podkom. Edyta Machnik

Powrót na górę strony