Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany zatrzymany przez policjantów

Pabianiccy policjanci z wydziału kryminalnego każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane przez sądy czy prokuratury do odbycia kary pozbawienia wolności. Tym razem skazany zabarykadował się w mieszkaniu. Do akcji wkroczyli policyjni kontrterroryści i negocjatorzy.

28 lutego 2022 roku pabianiccy funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu przy ulicy Pułaskiego może przebywać młody mężczyzna poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach oraz trzema zarządzeniami wydanymi przez Sąd Rejonowy w Pabianicach, celem odbycia kary pozbawienia wolności między innymi za przestępstwo kradzieży rozbójniczej. Przypuszczenia stróżów prawa okazały się trafne. Kiedy przed południem zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania zajmowanego przez  matkę 24-latka, młody człowiek natychmiast zorientował się, że ma to związek z jego przestępczą działalnością. Pabianiczanin zabarykadował lokal, z którego początkowo nie chciał wypuścić także członków rodziny. Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach inspektor Jarosław Tokarski natychmiast podjął decyzję o wsparciu w działaniach policjantów z Samodzielnego Pododdziału Konterrorystycznego Policji z Łodzi oraz policyjnego negocjatora. Poszukiwany wypuścił z mieszkania przetrzymywane osoby, jednak nie chciał opuścić pomieszczeń krzycząc, że odbierze sobie życie. Działania były natychmiastowe. Policjanci weszli do mieszkania siłowo i obezwładnili poszukiwanego. Zatrzymany 24-latek trafił już do aresztu.

 
Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.

podkom. Ilona Sidorko

 

Powrót na górę strony