Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Białej Rawskiej dba o seniorów

Dzielnicowy asp. Łukasz Męcina w ramach wsparcia seniorów z terenu Białej Rawskiej przy współpracy z MGOPS wręczył jednej z seniorek opaskę elektroniczną monitorującą funkcje życiowe. Dla policjantów bardzo ważne jest bezpieczeństwo obywateli, a szczególnie seniorów, którzy z uwagi na wiek i często samotne zamieszkiwanie, wymagają ponadprzeciętnej pomocy.

28 marca 2022 roku dzielnicowy miasta Biała Rawska wraz z pracownikami MGOPS wskazali kobietę, która w ramach realizacji projektu ,, Cuś dobrego" otrzymała opaskę monitorująca czynności życiowe. Projekt ten polega na objęciu grupy seniorów opieką w formie wyposażenia w opaski elektroniczne. Program skierowany jest dla osób samotnych, schorowanych, niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, podopiecznych ośrodków opieki społecznej, osób o ograniczonych dochodach. Polega on na dostarczeniu najbardziej potrzebującym specjalnych, nowoczesnych, noszonych na nadgarstku opasek, które przez 24 godziny monitorują podstawowe funkcje życiowe: tętno, saturację, posiada także detektor upadku. Dane medyczne są na bieżąco przekazywane do szpitalnego centrum dowodzenia, gdzie przez całą dobę czuwają nad nimi ratownicy medyczni. W razie jakichkolwiek odchyleń od normy w parametrach, ratownicy mogą skontaktować się z właścicielem opaski lub zorganizować pomoc. Opaski powinno się nosić non-stop, nawet podczas snu. Zdejmować je trzeba tylko do kąpieli.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców, a zwłaszcza osób starszych. Policyjne motto ,, POMAGAMY I CHRONIMY”, w tym przypadku ma szczególne znaczenie.

mł. asp. Agata Krawczyk

  • policjant  w mundurze zakłada opaskę na rękę seniorki
Powrót na górę strony