Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9-letni rowerzysta ranny w wypadku

Policjanci z pajęczańskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej numer 42 w Konstantynowie. W wyniku zdarzenia bardzo poważnie ucierpiał 9-letni chłopiec, który rowerem zjechał z chodnika na jezdnię. Został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

12 kwietnia 2022 roku około godziny 16:00 oficer dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Konstantynowie na drodze krajowej numer 42. Na miejsce natychmiast skierował policjantów ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 9-letni mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica jadąc rowerem po chodniku, w pewnym momencie zjechał z niego na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą toyotę auris, którą kierowała 50-letnia mieszkanka Pajęczna. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał poważnych obrażeń ciała, został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Stan dziecka jest ciężki ale stabilny. Kierująca była trzeźwa. Policjanci pajęczańskiej komendy wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Policja przypomina! W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10 roku życia mogą one poruszać się na rowerze tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Co ważne – kierujące rowerem dziecko do lat 10 według kodeksu drogowego jest uznawane za pieszego. Oznacza to, że korzysta z jezdni i chodnika jako pieszy. Jak wynika z przepisów może poruszać się po drodze tylko i wyłącznie w towarzystwie opiekuna.

sierż. sztab. Wioletta Mielczarek

  • Na jezdni stoją dwa osobowe samochody, między nimi oznakowany radiowóz z włączonym światłami błyskowymi, za barierkami ochronnymi na poboczu zaparkowany samochód osobowy.
  • Na jedni oznakowany radiowóz z włączonymi światłami błyskowymi, obok stoją dwa  samochód osobowe, samochód ciężarowy, na poboczu za barierkami zapakowany samochód osobowy, dwóch policjantów wykonuje czynności.
Powrót na górę strony