Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe i alkohol bez polskich znaków akcyzy.

Kutnowscy policjanci wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 36 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 80 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na łączną kwotę ponad 39 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

13 kwietnia 2022 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kutnowskiej jednostki pojawili się w rejonie ulicy Podrzecznej, gdzie zauważyli mężczyznę niosącego trzy wypchane torby. Policjanci mając podejrzenie, że mężczyzna ten może handlować nielegalnymi wyrobami akcyzowymi wylegitymowali go. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Kutna, a przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Podczas przeszukania w torbach ujawniono papierosy bez polskich znaków akcyzy. Towar został zabezpieczony przez mundurowych. Ponadto w mieszkaniu należącym do mężczyzny ujawniono dodatkowo ponad 1700 paczek nielegalnych papierosów oraz ponad 80 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia. Łączenie policjanci zabezpieczyli ponad 36 tysięcy sztuk papierosów i  81 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie oszacowano, że starty wynikające z uszczuplenia akcyzowego Skarbu Państwa wynoszą ponad 39 tysięcy złotych. 31 - latek usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

podkom. Edyta Machnik

  • paczki papierosów poukładane na podłodze na korytarzu, obok pudełka kartonowe na nim stoją plastikowe butelki, przed nimi kuca policjant w kamizelce odblaskowej z napisem policja
Powrót na górę strony