Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Senior otrzymał prezent wielkanocny od ,,Niebieskiego Zajączka”

Dzielnicowy asp. sztab. Grzegorz Zajączkowski pomaga seniorom z gminy Rawa Mazowiecka od wielu lat. Tym razem pomógł 70-letniemu mieszkańcowi powiatu rawskiego w zdobyciu opaski monitorującej czynności życiowe. Uśmiech na twarzy Pana Henryka po otrzymaniu opaski, to największa satysfakcja dla policjanta.

W marcu dzielnicowy z Białej Rawskiej pomógł jednej z seniorek otrzymać opaskę, która monitoruje czynności życiowe. Artykuł o tym wydarzeniu ukazał się w lokalnej gazecie, który to przeczytał Pan Henryk, schorowany i samotnie mieszkający starszy mężczyzna. Senior skontaktował się ze swoim dzielnicowym i poprosił o pomoc w zorganizowaniu również takiej opaski dla niego. Asp. sztab. Grzegorz Zajączkowski bez chwili wahania pomógł 70-latkowi wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty, zawiózł je do Szpitala w Rawie Mazowieckiej, gdzie odbywa się wstępna kwalifikacja i ostatecznie 14 kwietnia 2022 roku doręczył Panu Henrykowi opaskę do domu. Radość i uśmiech na twarzy seniora po otrzymaniu tego prezentu jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi były bezcenne.

Rawski szpital przyłączył się do projektu, który skierowany jest dla osób starszych, schorowanych i samotnych, który polega na dostarczeniu najbardziej potrzebującym specjalnych, noszonych na nadgarstku opasek, które przez 24 godziny monitorują podstawowe funkcje życiowe: tętno, saturację. posiadają także detektor upadku. W szpitalu całą dobę czuwają ratownicy medyczni, którzy kontrolują dane przychodzące z opasek o stanie zdrowia pacjentów. Gdyby doszło do upadku posiadacza opaski lub odchyleń od normy w parametrach, ratownicy mogą skontaktować się z właścicielem opaski lub zorganizować pomoc. Opaski powinno się nosić cały czas, nawet podczas snu. Zdejmować je trzeba tylko do kąpieli.

 

Dbanie o bezpieczeństwo seniorów to jedno z zadań policjantów. Ta sytuacja to tylko potwierdzenie, że funkcjonariusze pomagają w każdy możliwy sposób.

mł. asp. Agata Krawczyk

  • policjant w mundurze wręcza opaskę starszemu mężczyźnie
  • policjant w mundurze zakłada na rękę opaskę seniorowi
  • policjant w mundurze zakłada na rękę opaskę
Powrót na górę strony