Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelska postawa - nietrzeźwa matka wyeliminowana z ruchu

Mieszkanka Zduńskiej Woli odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jej zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa dwóch mężczyzn, którzy zwrócili uwagę na niepewnie poruszający się pojazd i szybko powiadomili o tym policję. Kierująca fordem miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wiozła 3-letnie dziecko. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia 2022 roku ok. godz. 12.30 w miejscowości Babice, gmina Lutomiersk. Dwóch mężczyzn, którzy jechali za fordem zaniepokoił fakt, że kierowca pojazdu dziwnie zachowuje się na drodze. Domyślając się, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierujący o fakcie powiadomili policję, a kiedy pojazd zatrzymał się udaremnili dalszą jazdę kierującej.  Mundurowi z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie potwierdziło podejrzenia zgłaszających. 46-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli, która kierowała fordem miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Na domiar złego w samochodzie siedział 3-letni syn kierującej. Dziecko zostało przekazane pod opiekę ojcu. Teraz amatorka jazdy "na podwójnym gazie" za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą prawa jazdy, a za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara do lat 5 więzienia.  

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzn, którzy ujęli nietrzeźwą kierującą. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu osobę, która stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.
podkom. Ilona Sidorko

  • Nietrzeźwa doprowadzana do komisariatu policji.
Powrót na górę strony