Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany wjechał w ogrodzenie klasztoru

Ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie miał 24-latek, który wjechał w betonowe ogrodzenie klasztoru. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

20 kwietnia 2022 roku o godzinie 22.35 dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w Wieluniu na ul. Częstochowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Skierowani na miejsce mundurowi wstępnie ustalili, że 24-latek kierujący fiatem punto na łuku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w betonowe ogrodzenie pobliskiego klasztoru. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

PAMIĘTAJMY! Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje senność.

st.asp. Katarzyna Grela

  • sygnały świetlne na dachu  radiowozu z napisem policja
Powrót na górę strony