Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie rozmawiamy także w kościele

4 listopada 2016 roku dzięki zaangażowaniu Starosty Brzezińskiego Edmunda Koteckiego, księdza proboszcza Andrzeja Chmieleckiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach insp. Cezarego Petrusa, w kościele odbyło się spotkanie z lokalną społecznością. Funkcjonariusze rozdawali rozmawiając o bezpieczeństwie na rozdawali tak ważne kamizelki odblaskowe oraz inne elementy sprawiające, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze. Podobne spotkanie odbyło się w Piotrkowie Trybunalskim.

Brzezińscy policjanci aktywnie inicjują różne formy kontaktu ze wszystkimi osobami zainteresowanymi kwestiami bezpieczeństwa.

Spotkanie po mszy świętej odbyło się w kościele w Jeżowie. Pan starosta Edmund Kotecki wraz brzezińskimi policjantami, zwrócił się z apelem o bezpieczne zachowania na drogach. Wśród zgromadzonych osób większością byli piesi lub rowerzyści. To im właśnie funkcjonariusze starali się uświadomić , że jesienne warunki pogodowe mają ogromny wpływ na widoczność i tym samym na ich bezpieczeństwo. Prelekcję starosty uzupełnił Komendant Powiatowy Policji insp. Cezary  Petrus. Następnie terenowi dzielnicowi mł. asp . Łukasz Markus i mł. asp . Sławomir Stańczyk wraz ze specjalistą ds. wykroczeń mł. asp. Zbigniewem Cuprynem oraz  oficerem prasowym sierż. szt. Mariuszem Chmielem  podczas bezpośrednich rozmów przekazywali uczestnikom spotkania  kamizelki odblaskowe. Panie – dostawały również kolorowe torby na  zakupy z czytelnymi  elementami odblaskowwymi. Prezenty te zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach.  Spotkanie z miejscowymi  autorytetami w osobach starosty , księdza  proboszcza oraz policjanta wywarło pozytywne  wrażenie. Osoby obdarowane zobowiązały się do noszenia odblasków i propagowania bezpiecznych zachowań na drogach. Ksiądz proboszcz Andrzej Chmielecki  podziękował w imieniu swoich parafian za inicjatywę i troskę . 

Mamy nadzieję, że przekazane elementy odblaskowe oraz pełna osobistego zaangażowania  prelekcja i rozmowy – przyniosą  pozytywny efekt.

 

Jest to już kolejne spotkanie w kościele. 27 października - brzezińscy funkcjonariusze korzystając z gościnności dziekana ks. prob. Marka Balceraka oraz ks. Piotra Górskiego przeprowadzili prelekcję w kaplicy parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Brzezinach.

Dzielnicowy asp. szt. Grzegorz Miazek i sierż. szt. Artur Nogalski z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przy użyciu przekazanej z KWP w Łodzi walizki instruktażowej, zawierającej imitację środków odurzających, przybliżali zebranym wygląd i rodzaje narkotyków, dopalaczy oraz ich działanie.  Przestrzegali jak bardzo ważne jest obserwowanie, czy nasze pociechy nie zachowują się inaczej niż do tej pory. Spotkania na pewno  będą kontynuowane.

 

Przypomnijmy, że 30 października 2016 roku piotrkowscy policjanci w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w ramach działań profilaktycznych „Rok 2016 Rokiem Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego” a także akcji „Znicz” spotkali się z lokalną społecznością w miejscowości Dąbrowa nad Czarną w gminie Aleksandrów. Po zakończonej mszy świętej odbyła się krótka prelekcja dotycząca bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, rowerzystów i motocyklistów.

 Ta grupa użytkowników dróg w przeciwieństwie  do kierowców i pasażerów samochodów jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo. Noszenie odblasków na drogach ma poprawić bezpieczeństwo. Należy przypomnieć, że od 31 sierpnia 2014 roku obowiązuje znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym, która nakłada na wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym, obowiązek używania elementów odblaskowych. Po zakończeniu mszy świętej policjanci, wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego i uczniami klasy policyjnej Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach rozdawali mieszkańcom ulotki z ważnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa, odblaskowe opaski i kamizelki. Policjanci przypominali też, że takie elementy powinny być noszone na wierzchniej odzieży w  polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących pojazdami. Na wczorajszym spotkaniu funkcjonariusze przypomnieli również aby podczas odwiedzania grobów zachować ostrożność. W związku z trwającą akcją Znicz 2016 mundurowi przypomnieli  o  rozsądnym planowaniu podróży i zwracaniu uwagi na znaki drogowe, gdyż w wielu miejscach zaplanowana jest zmiana organizacji ruchu.

 

 • Brzezińscy policjanci mówią w kościele o bezpieczeństwie
 • Brzezińscy policjanci mówią w kościele o bezpieczeństwie
 • Brzezińscy policjanci mówią w kościele o bezpieczeństwie
 • Brzezińscy policjanci mówią w kościele o bezpieczeństwie
 • Brzezińscy policjanci mówią w kościele o bezpieczeństwie
 • policjanci przekazali lokalnej społeczności odblaski
 • policjanci rozdają odblaski
 • Komendant z KMP w Piotrkowie Trybunalskim wyczulał na bezpieczeństwo na drogach
 • Piotrkowscy policjanci rozdają przed kościołem odblaski
 • panie w kamizelkach odblaskowych
Powrót na górę strony