Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie spotkania „Łódź otwarta i przyjazna obywatelom Ukrainy"

22 kwietnia 2022 roku, Komendant Miejski Policji w Łodzi insp. Dariusz Dziurka uczestniczył jako prelegent w spotkaniu „Łódź otwarta i przyjazna obywatelom Ukrainy" organizowanym przez władze Wydziału Filologicznego,Uniwersytetu Łódzkiego .

22 kwietnia 2022 roku o godzinie 14:00 w Auli A1 Wydziału Filologicznego odbyło się spotkanie informacyjne „Łódź otwarta i przyjazna obywatelom Ukrainy”. Spotkanie zostało zorganizowane jako część projektu "Otwarta Łódź", który od 2019 roku realizowany jest na Uniwersytecie Łódzkim. Główną ideą przedsięwzięcia było przekazanie informacji obywatelom Ukrainy, gdzie i w jaki sposób mogą uzyskać dodatkowe świadczenia finansowe, opiekę medyczną jak również do kogo należy zwrócić się o pomoc prawną.

W podsumowującej konferencji uczestniczyli Komendant Miejski Policji w Łodzi insp. Dariusz Dziurka, Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Joanna Jabłkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi prof. dr hab. Marcin Gołaszewski, Wiceprezydent Miasta Łodzi Adam Pustelnik, Koordynator Projektu "Otwarta Łódź" dr Monika Kopytowska, Konsulat Honorowy Ukrainy w Łodzi Bogdan Wysocki, podkom. Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz przedstawiciele instytucji pomocowych.

Komendant Miejski Policji w Łodzi insp. Dariusz Dziurka w swoim wystąpieniu omówił realizowane działania łódzkiej policji wpływające na bezpieczeństwo naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Podkreślił jak kluczowy jest aspekt bezpieczeństwa i świadomości prawnej dla osób, które przekroczyły granicę w związku z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy. Na zakończenie spotkania nie zabrakło ogromu słów wsparcia ze strony prelegentów oraz zagwarantowania pomocy na każdej płaszczyźnie życia codziennego.
mł.asp. Kamila Sowińska

  • Prelegenci siedzący przy stole: Komendant Miejski Policji w Łodzi, Wiceprezydent Łodzi oraz tłumacz języka ukraińskiego.
  • Przemówienie podczas spotkania udziela Konsulat Honorowy Ukrainy w Łodzi Bogdan Wysocki
  • Uczestnicy spotkania siedzący na auli.
  • Komendant Miejski Policji w Łodzi przemawiający na temat bezpieczeństwa obywateli Ukrainy.
  • Komendant Miejski Policji w Łodzi przemawiający na temat bezpieczeństwa obywateli Ukrainy.
Powrót na górę strony