Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przypominają o bezpieczeństwie podczas prac polowych

Trwa okres wzmożonych prac polowych. Niestety z pozoru proste czynności niejednokrotnie mogą zakończyć się tragicznie. Tak było w miniony weekend na terenie gminy Witonia, gdzie podajnik sadzarki wciągnął dłoń 12-latkowi. Dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas wykonywania wszelkich prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa.

22 kwietnia 2022 roku na terenie gminy Witonia doszło do wypadku podczas prac polowych. Pracującemu na sadzarce do ziemniaków 12-latkowi, podajnik tej maszyny wciągnął dłoń. Chłopiec z urazem kończyny trafił lotniczym pogotowiem do jednego z łódzkich szpitali. Prace wykonywał pod opieką osób dorosłych i wszystko wskazuje, że był to nieszczęśliwy wypadek. Apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności.

Pamiętajmy!

- nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujmy pojazdami, nie pozwólmy też aby czynili to inni!
- nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
- nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!
- nie naprawiajmy i nie operujmy przy włączonych maszynach rolniczych.
- ubierajmy się odpowiednio do pogody i warunków, w jakich pracujemy! Przez nieodpowiednio dobraną odzież ruchome części urządzenia mogą wciągnąć rękę, a niewłaściwe obuwie nie uchroni przed urazem.

Zawsze kierujmy się rozsądkiem i rozwagą, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich podczas prac polowych jest najważniejsze!

st.asp. Mariusz Kowalski

Powrót na górę strony