Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 102 km/h, stracił prawo jazdy

Kolizje, nieprawidłowe parkowanie, wypadek śmiertelny, interwencje, wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości. To podsumowanie tegorocznej majówki, która była bardzo pracowita dla poddębickich policjantów. Zestawienie zamknął młody kierowca, który stracił uprawnienia do kierowania pojazdem, po tym, jak przekroczył prędkość o 102 km/h w terenie zabudowanym.

3 maja 2022 roku  policjanci z Wydział Ruchu Drogowego w Poddębicach kontrolowali kierowców pod kątem przestrzegania prędkości na drogach powiatu. O godzinie 20:45 w miejscowości Złotniki na drodze krajowej nr 72 młody kierowca mknął pojazdem marki BMW, nie zwracając uwagi na licznik pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Okazało się, że 20-latek, mieszkaniec gminy Poddębice w terenie zabudowanym jechał 152 km/h. Za brawurę oraz skrajną  nieodpowiedzialność kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdem na 3 miesiące.

Tego samego dnia, kierujący motocyklem marki Honda, 21-letni mieszkaniec Łodzi, na drodze wojewódzkiej nr 478 w miejscowości Krępa, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h. Jechał 114km/h, w miejscu w którym obowiązuje 50 km/h.
Za popełnione wykroczenie na mężczyznę nałożono grzywnę w wysokości 2000 złotych oraz 10 punktów karnych.

 

Pamiętajmy, że  lekceważąc przepisy  dotyczące prędkości narażamy nie tylko siebie,
ale również i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

To Twój wybór.

 

sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

 

  • zdjęcie przedstawiające przekroczenie prędkości z pomiaru miernikiem prędkości
Powrót na górę strony