Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli przez zgubiony telefon i czujnośc policjanta

Policjanci z Konstantynowa Łódzkiego zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego działki rekreacyjnej w gminie Lutomiersk. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia na kwotę ponad 7000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

3 maja 2022 roku w godzinach południowych dyżurny pabianickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym poruszającym się przez gminę Lutomiersk osobowym renault. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy zatrzymali 35-letniego mieszkańca Konstantynowa. Mężczyzna prowadził pojazd mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze wylegitymowali także pasażera renault. Tego samego dnia do Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim zgłosił się 33-latek, który zawiadomił o kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego na  swojej działce letniskowej mieszczącej się w gminie Lutomiersk. Łupem sprawców padły elektronarzędzia, a wśród nich kosiarki, kosa spalinowa, a także quad. Jak się okazało sprawca zabierając cudze rzeczy zgubił swój telefon komórkowy. Policjanci sprawdzili do kogo należy zabezpieczony telefon. Fakty szybko połączył dyżurny z konstantynowskiego komisariatu. Skojarzył nazwiska i dane legitymowanego chwilę wcześniej pasażera renault oraz dane właściciela telefonu komórkowego. Była to ta sama osoba. Zarówno nietrzeźwy 35-letni kierowca renault, jak i pasażer okazali się włamywaczami. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukań  w miejscu zamieszkania 35-latków policjanci odnaleźli skradzione mienie. Całość wróciła już do właściciela. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a kierowca dodatkowo zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Decyzją prokuratora obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za jazdę na „podwójnym gazie” kara do 2 lat więzienia.

podkom. Ilona Sidorko

Powrót na górę strony