Informacje

Nietrzeźwy traktorzysta zatrzymany po interwencji świadka

Policjanci z komisariatu w Wolborzu zatrzymali 44-latka, który po drogach powiatu poruszał się ciągnikiem rolniczym mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji próbował odjechać. Okazało się też, że posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

9 maja 2022 roku przed godziną 16:00 komendant wolborskiej jednostki policji otrzymał informację, że w okolicach Lubiatowa porusza się ciągnik rolniczy, którego kierowca może być nietrzeźwy. W rejon zgłoszenia od razu pojechał policyjny patrol . Sprawdzając okoliczne drogi, już po chwili zauważyli jadącego drogą fergussona. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Przypuszczenia co do stanu trzeźwości okazały się prawdziwe, bo kierujący 44-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Słysząc, że za popełnione przestępstwo zostanie zatrzymany wsiadł do ciągnika i próbował odjechać. Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę. Po sprawdzeniu okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara  do 5 lat pozbawienia wolności. 44-latek wkrótce usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Świadkowi dziękujemy za obywatelską postawę i prawidłową reakcję. Być może jego telefon uratował komuś życie.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Dotyczy to nie tylko kierujących pojazdami osobowymi, ale też maszynami rolniczymi. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

st. asp. Izabela Gajewska

 

Powrót na górę strony