Informacje

Groźne dachowanie na drodze wojewódzkiej nr 491

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 491. Kierujący hondą jechał prawidło, musiał „uciekać” aby uniknąć czołowego zdarzenia z drugim pojazdem, który rozpoczął niewłaściwie wyprzedzanie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

9 maja 2022 roku  w godzinach popołudniowych w Smolarzach na drodze wojewódzkiej numer 491 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 30-letni kierujący audi mieszkaniec powiatu kłobuckiego podczas wykonywania manewru wyprzedzania nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej z przeciwka hondzie, którą kierował 32-letni mieszkaniec Działoszyna. Kierujący hondą aby uniknąć czołowego zderzenia z audi zjechał na pobocze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie wjechał do rowu i „dachował’. W wyniku groźnie wyglądającego zdarzenia na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany wysokim mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Policja przypomina! Tego zdarzenia można było uniknąć. Nieuwaga, pośpiech, brak należytej ostrożności doprowadzają do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Policja apeluje o rozsądek i większe skupienie podczas wykonywania manewrów przez uczestników ruchu drogowego.

sierż. sztab. Wioletta Mielczarek

  • na drodze stoi samochód osobowy , przed nim karetka pogotowia, za pojazdem trzech umundurowanych strażaków, obok nich jeden mężczyzna, w oddali widoczny jeden samochód osobowy
  • w poprzek drogi stoi samochód osobowy, obok niego umundurowany strażak, który sprząta drogę
Powrót na górę strony