Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość i był pijany

34-letni kierowca lanosa z powodu przekroczenia prędkości o 21km/h w obszarze zabudowanym został zatrzymany do kontroli drogowej. Poza 300 złotowym mandatem za wykroczenie poniesie konsekwencje przestępstwa drogowego. Okazało się, że kierował autem mając blisko półtora promil alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi między innymi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

10 maja 2022 roku około godz. 12.00 policjanci ruchu drogowego na drodze W-703 zatrzymali do kontroli osobowe auto. Powodem interwencji było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 21km/h. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie 34-letniego kierowcy. Okazało się, że wsiadł za kierownicę lanosa mając blisko półtora promil alkoholu w organizmie. Poza 300 złotowym mandatem za popełnione wykroczenie czeka go kara za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką karą grzywny.
Niestety nie był to jedyny kierowca, który tego dnia prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. 48-latek zatrzymany przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Piątku miał 1,38 promila, a 2,30 promila miał 51-latek zatrzymany na terenie gminy Łęczyca. Rowerzyści zostali ukarani mandatem po 2,5 tysiąca złotych.
Jak pokazują działania policjantów wielu kierowców lekceważy przepisy i wsiada za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Tacy kierowcy są zagrożeniem dla innych uczestnictwo ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

st.asp. Mariusz Kowalski

Powrót na górę strony