Informacje

Zatrzymani kolejni poszukiwani

Dzięki wnikliwej pracy zduńskowolskich policjantów, trzy osoby zostały zatrzymane i trafiły do zakładu karnego gdzie odbywać będą zasądzoną karę pozbawienia wolności. Wśród nich jest oszust, ojciec uchylający się od płacenia alimentów na dzieci, a także nietrzeźwy kierujący, który po zduńskowolskich drogach kierował samochodem w takim stanie nie jeden raz.

Funkcjonariusze wydziału prewencji oraz kryminalnego zduńskowolskiej komendy, zatrzymali trzy osoby, które uchylały się od odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymanie poszukiwanych było poprzedzone szeregiem policyjnych działań. 7 maja, został zatrzymany 32-letni mężczyzna, który za popełnione oszustwa najbliższe 272 dni spędzi za kratkami. Mężczyzna dokonywał przestępstw na terenie całego kraju.

10 maja, zduńskowolscy policjanci zatrzymali 44-latka, który uchylał się od płacenia alimentów na rzecz swoich dzieci. Wyrokiem sądu ma do obycia karę jednego roku w zakładzie karnym.

Tego samego dnia, funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego zduńskowolanina, który 2018 roku, będąc nietrzeźwym kierował samochodem jeżdżąc po Zduńskiej Woli. Sąd zatrzymał mu wtedy prawo jazdy na 3 lata jednak duńskowolanin w czasie obowiązywania sądowego zakazu, znów prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Został przez sąd objęty dożywotnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów i pozbawiony wolności na 1 rok i 2 miesiące.

Policjanci zduńskowolskiej komendy realizują wiele nakazów i postanowień wydanych przez organy wymiaru sprawiedliwości. Bez pracy policjantów wiele rozpraw sądowych nie mogło by się odbyć oraz wielu sprawców przestępstw nie poniosłoby odpowiedzialności za swoje zachowanie.

 

st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk

Powrót na górę strony