Informacje

Jednośladem bezpiecznie do celu-egzamin na kartę rowerową

W ramach programu ,,Jednośladem bezpiecznie do celu” policjanci z komendy w Rawie Mazowieckiej spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ze Szkoły Podstawowej w Błażejewicach. Blisko stu uczniów podeszło do egzaminu praktycznego.

Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności.

W tym tygodniu w Szkole Podstawowej w Błażejewicach oraz szkole nr 1 w Rawie Mazowieckiej uczniowie spotkali się z policjantami z rawskiej komendy właśnie po to, aby otrzymać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania. Do sprawdzenia umiejętności w dwuetapowym egzaminie, przeprowadzonym przez nauczycieli szkoły, uczniowie przystąpili już wcześniej. Pod bacznym okiem kierownika ruchu drogowego asp. sztab. Arkadiusza Gajek dzieci na rowerach pokonywały tor. Po otrzymaniu karty rowerowej dzieci będą mogły samodzielnie wyjechać na drogę. S potkanie z uczniami było dobrą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznej jazdy i poruszania się po drogach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskania pierwszych uprawnień, życząc udanych wycieczek rowerowych i aby zawsze bezpiecznie dotarli do celu.

mł. asp. Agata Krawczyk

 

  • pagon policjanta i dziecko na rowerze
  • policjanci w mundurach i dzieci na rowerach
  • policjanci w mundurach i dzieci na rowerach
Powrót na górę strony