Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg za kierowcą na zakazie

Łódzcy policjanci grupy Speed, na terenie gminy Rzgów, próbowali zatrzymać do kontroli 40-letniego kierującego volkswagenem. Mężczyzna jednak nie reagował na wydawane przez mundurowych sygnały i zaczął uciekać. Został zatrzymany po policyjnym pościgu. Jak się okazało miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. 40-latkowi teraz grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

16 maja 2022 roku tuż przed godziną 11:00 w miejscowości Kalino w  gminie Rzgów łódzcy policjanci grupy Speed zauważyli pędzącego volkswagena. Kiedy policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem prędkości kierujący nie zareagował prawidłowo na wydawane sygnały i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. W pewnym momencie mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać w pobliskie pustostany i pola. Policjanci, którzy go gonili wzywali do zatrzymania się po czym oddali w górę strzały ostrzegawcze. To zatrzymało mężczyznę. Został on natychmiast obezwładniony. 40-letni mieszkaniec Łodzi uciekał  z obawy o konsekwencje  kierowania samochodem mimo orzeczonego zakazu kierowania. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali przez kilka godzin rzgowscy i łódzcy policjanci. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem mimo orzeczonego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, tyle samo grozi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Policjanci apelują! Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli osoba nie stosuje się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza to policjant może użyć siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego wobec takiej osoby.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony