Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże z włamaniem

Pajęczańscy policjanci zatrzymali 44 -latka, który na terenie Sulmierzyc włamał się do budynku jednej z firm oraz samochodu osobowego. Skradzionym citroenem wjechał w zarośla i oddalił się z miejsca zdarzenia. W rękach policjantów był już tego samego dnia. Usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

14 maja 2022 roku około godziny 4:40 oficer dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o porzuconym w Zamościu citroenie znajdującym się w przydrożnych zaroślach. Przybyli na miejsce policjanci drogówki nie zastali nikogo w aucie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, iż  kierujący citroenem na łuku drogi najprawdopodobniej  stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w przydrożne zarośla a następnie uciekł.

O godzinie 6:55 tego samego dnia dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenia. Tym razem o włamaniu do budynku firmy z terenu Sulmierzyc. Sprawca ukradł 1300 złotych oraz osobowego citroena. Policjanci szybko skojarzyli to z pojazdem porzuconym w zaroślach. Pajęczańscy funkcjonariusze szybko ustalili i  zatrzymali włamywacza . Okazał się  nim 44 letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyznę osadzono jeszcze tego samego dnia w policyjnym areszcie. Usłyszał  już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Został oddany pod dozór policyjny. Był w przeszłości notowany za konflikty z prawem .

/sierż. sztab. Wioletta Mielczarek/

  • Na zdjęciu widać - na gładkiej powierzchni leżą kajdanki.
Powrót na górę strony