Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Piotrkowscy policjanci otrzymują liczne sygnały o spotkaniach amatorów nocnych driftów. W celu zwiększenia bezpieczeństwa w minioną sobotę na drodze miasta i powiatu można było spotkać policjantów z Piotrkowa oraz grupy SPEED Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

W związku z otrzymywanymi licznymi sygnałami o zgromadzeniach młodych kierowców, w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w minioną sobotę piotrkowscy policjanci wzięli pod lupę amatorów driftowania. W działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze grupy SPEED Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Podczas przeprowadzonych działań policjanci kontrolowali grupy młodych kierowców, głównie na parkingach sklepowych, bądź większych parkingach osiedlowych. Nie dochodziło jednak do niebezpiecznych zdarzeń takich jak driftowanie czy wyścigi pojazdów. Podczas przeprowadzanych kontroli nie obyło się jednak bez mandatów, czy zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Łącznie policjanci wylegitymowali 28 uczestników nocnych spotkań. Podczas interwencji funkcjonariusze wystawili 9 mandatów karnych, za brak badań technicznych oraz brak odpowiedniego wyposażenia pojazdu. Nie obyło się też bez mandatów za przekroczenie prędkości, brak wymaganego oświetlenia pojazdu, czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Policjanci przypominają, że driftowanie pojazdem powinno odbywać się w wyznaczonym do tego miejscu. Parkingi sklepowe, czy osiedlowe nie są do tego przystosowane. Podczas takiej jazdy można w łatwy sposób utracić panowanie nad pojazdem, a co się z tym wiąże stworzyć zagrożenie dla siebie i innych uczestników. Przypominamy też, że policjant może nałożyć mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa, którego wysokość może wynieść do 5000 złotych.

 

 

st. asp. Izabela Gajewska

Powrót na górę strony