Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kręcił "bączki" i uderzył w zaparkowany samochód

Wczoraj policjanci z radomszczańskiej drogówki interweniowali wobec 18- latka, który kręcił "bączki" swoim bmw na parkingu w centrum Radomska. Młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego opla.

30 maja 2022 roku, w godzinach wieczornych policjanci ruchu drogowego pojechali na jeden z parkingów na terenie Radomska, gdzie kierujący osobowym bmw miał kręcić "bączki" na parkingu i uderzyć w astrę. Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyzna podczas "zabawy" samochodem należącym do jego matki, uderzył w inny zaparkowany pojazd. Okazało się, że 18-latek zaledwie kilka dni temu odebrał swoje prawo jazdy. W związku ze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem policjanci nałożyli na młodego kierowcę 4000 zł mandatu karnego.

Pamiętajmy, że uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność, albo gdy ustawa tego wymaga- szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.

Należy pamiętać, że kierujący, który posiada prawo jazdy przez okres krótszy niż dwa lata, przy 3-krotnym złamaniu przepisów przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji skierowany zostanie na ponowny egzamin lub uprawnienia zostaną mu cofnięte.

Katalog wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji:

  • przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h,
  • prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu,
  • wyprzedzanie pojazdu, który sygnalizuje zamiar skrętu w lewo z niewłaściwej strony,
  • zwiększanie prędkości w czasie wyprzedzania przez inny pojazd,
  • wyprzedzanie przy wierzchołku wzniesienia, na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi oraz na skrzyżowaniu,
  • wyprzedzanie w miejscach, gdzie jest to zabronione znakami zakazu,
  • nieprzestrzeganie znaków lub sygnałów świetlnych określających pierwszeństwo przejazdu oraz niestosowanie się do poleceń osoby uprawnionej do kierowania ruchem,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych,
  • wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszych.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

Powrót na górę strony