Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod wpływem narkotyków spowodował kolizję z radiowozem

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową łódzkiej komendy zatrzymali po krótkim pościgu 20-letniego kierującego. Mężczyzna pod wpływem narkotyków spowodował kolizję z ich radiowozem i usiłował uciec z miejsca zdarzenia.

8 czerwca 2022 roku około godziny 10.00 na ulicy Łagiewnickiej w stojący nieoznakowany radiowóz z dużym impetem uderzył ford. Chwilę wcześniej policjanci zauważyli jadący w ich kierunku z nadmierną prędkością pojazd. Gdy był na ich wysokości, kierujący nie zachował bezpiecznego odstępu i podczas omijania lusterkiem uderzył w zaparkowany pojazd służbowy. Po wszystkim sprawca nie zwalniając, zaczął uciekać z miejsca zdarzenia.

Policjanci bezzwłocznie ruszyli w pościg za nim i już kilka posesji dalej zatrzymali kierującego fordem. 20-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego uciekał. Funkcjonariusze w trakcie legitymowania mężczyzny, zauważyli znajdującą się w jego portfelu torebkę strunową z mefedronem. Ponadto podczas badania na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie, okazało się, że sprawca wsiadł za kierownicę pojazdu pod wpływem marihuany. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 20-latek opowie przed sądem.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazdę pod wpływem narkotyków oraz posiadanie substancji psychoaktywnych grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z II Komisariatu Policji w Łodzi.

Katarzyna Zdanowska


 

Powrót na górę strony