Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla dwóch opocznian

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 28 lat, którzy z terenu jednej z firm w Opocznie ukradli elektronarzędzia i dwa rowery oraz zniszczyli motocykl. Łączna suma strat wynosi prawie 23 tysiące złotych. Dodatkowo mężczyźni usłyszeli zarzut wymuszenia rozbójniczego. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani.

 

Zgłoszenie o kradzieży pił spalinowych, dziecięcego motocykla spalinowego i uszkodzenia motocykla Kawasaki, opoczyńska policja otrzymała 6 czerwca 2022 roku. Od chwili zgłoszenia nad sprawą pracowali policjanci wydziału kryminalnego. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, ustalili świadków, zabezpieczyli dostępny monitoring.

Policjanci krok po kroku analizowali zebrane dowody, które w konsekwencji doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzanych. 8 czerwca 2022 roku, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Opoczna w wieku 27 i 28 lat. W miejscach zamieszkania mężczyzn, podczas przeszukania policjanci odnaleźli skradzione przedmioty. Część z nich była rozłożona na mniejsze fragmenty.

W trakcie pracy nad sprawą, policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo jakie maja na sumieniu zatrzymani.

Jak się okazało 29 maja 2022 roku, mężczyźni dopuścili się wymuszenia rozbójniczego. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy, na ulicy w centrum miasta, zaczepili 41 -latka i żądali aby oddał im pieniądze. Grozili mężczyźnie pobiciem, pozbawieniem życia, uderzyli go w twarz. Na szczęście pokrzywdzony zdołał się wyswobodzić i uciec z miejsca. Sprawcy zaczęli gonić 41-latka. W pewnym momencie przebiegali obok posesji, na której stały dwa górskie rowery, które wzbudziły ich przestępcze zainteresowanie. Sprawcy weszli na podwórko i je ukradli. W tym przypadku wartość rowerów wyniosła 2 tysiące złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im  kara do 5 lat pobawienia wolności.

 

asp.szt. Barbara Stępień

Powrót na górę strony