Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka z synem handlowali narkotykami. Teraz odpowiedzą przed sądem

Łódzcy policjanci zatrzymali 58-letnią kobietę oraz jej 35-letniego syna, którzy w miejscu zamieszkania mieli ponad 600 gramów brutto środków odurzających i substancji psychotropowych. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

9 czerwca 2022 roku funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wraz z policjantami V Komisariatu Policji, zatrzymali 58-letnią kobietę oraz jej 35-letniego syna związanych z przestępczością narkotykową. Mundurowi podczas prowadzonych czynności obserwowali kamienicę przy ulicy Wojska Polskiego w Łodzi. Po chwili zauważyli młodego mężczyznę jadącego rowerem, który zatrzymał się, a następnie wszedł do obserwowanego budynku. Po zaledwie dwóch minutach, gdy wyszedł mundurowi postanowili go wylegitymować. Był to 35-letni łodzianin, który miał przy sobie 0,7 grama marihuany. Tłumaczył się, że narkotyki kupił od znajomego, którego dziś odwiedził.

Następnie policjanci zauważyli kolejnego młodego mężczyznę, który również szedł w kierunku obserwowanej kamienicy. Tym razem był to 27-latek posiadający tabletki o wadze 2,7 grama amfetaminy. Po zaledwie kilku minutach zauważyli kolejnego młodzieńca wchodzącego do budynku. Tym razem postanowili wejść za nim i czekali na klatce schodowej, aż wyjdzie z mieszkania. Wylegitymowany 28-latek posiadał przy sobie 2,1 grama masy plastycznej z zawartością marihuany. Natychmiast stróże prawa zatrzymali 58-letnią kobietę oraz 35-letniego mężczyznę trudniących się handlem różnego rodzaju narkotykami.

Do przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń użyto psa tropiącego należącego do funkcjonariusza z Wydziału Prewencji w Zgierzu. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 600 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych oraz gotówkę w kwocie ponad 33 000 złotych. Zatrzymana kobieta z synem usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Przestępczy duet za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi najbliższe 10 lat może spędzić w więzieniu. Ponadto mężczyżni, którzy zaopatrywali się u zatrzymanych w środki odurzające usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków za co grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.
mł.asp. Kamila Sowińska

  • Zatrzymana kobieta wsiada do policyjnego radiowozu w asyście policjantki.
  • Zatrzymana kobieta prowadzona przez policjantów.
  • Na blacie biurka leżą zabezpieczone narkotyki, pieniądze, telefony komórkowe, wagi elektroniczne i buteleczki.
Powrót na górę strony