Informacje

Miał ponad dwa promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 58-latka, który kierował motorowerem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że na początku 2021 roku sąd orzekł wobec mężczyzny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu do 5 lat więzienia.

Pomimo wielu apeli policji i surowych konsekwencji grożących za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy, narażając innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo. 20 czerwca 2022 roku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Badanie stanu trzeźwości kierowcy jednośladu wykazało w jego organizmie 2,30 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 58-latek wsiadając za kierownice pojazdu złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje od początku 2021 roku. Teraz mieszkaniec powiatu łęczyckiego odpowie za dwa przestępstwa drogowe. Pierwsze zagrożone jest karą do 2 lat więzienia a za załamanie sądowego zakazu grozi nawet do 5 lat więzienia.
Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.
st.asp. Mariusz Kowalski

Powrót na górę strony