Informacje

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 53-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi oprócz utraty uprawnień, kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego. Eliminacja ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów. Tak też zachował się policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, będąc w czasie wolnym od służby. 22 czerwca 2022 roku około godziny 15.00 funkcjonariusz zwrócił uwagę na mężczyznę wychodzącego z jednego ze sklepów chwiejnym krokiem, który następnie  wsiadł za kierownicę samochodu dacia duster po czym odjechał. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna ten jest pod wpływem alkoholu policjant swoim prywatnym autem natychmiast pojechał za nim. Tor jego jazdy potwierdzał przypuszczenia policjanta. Na jednej z ulic funkcjonariusz wyprzedził pojazd i zatrzymał się przed nim włączając światła awaryjne. Policjant w ten sposób uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu dacią duster i powiadomił o wszystkim dyżurnego. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia potwierdzili przypuszczenia policjanta. Badanie alkomatem wykazało, że 53-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a dodatkowo za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają, że alkohol wydłuża czas reakcji, zaburza ostrość widzenia i powoduje problemy z oceną odległości. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Edyta Machnik

Powrót na górę strony