Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kosztowna znajomość

Mieszkanka powiatu opoczyńskiego poznała przez Internet 22-latka. Po kilku tygodniach znajomości zaprosiła go do swojego domu. Po jego wyjeździe odkryła, że z konta bankowego zniknęło jej kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Ostrzegamy przed przygodnymi znajomościami.

Młoda kobieta na jednym z internetowych portali poznała 22-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Po krótkiej wirtualnej znajomości, zaprosiła go do domu. Niestety, jak się okazało, mężczyzna wiązał z tą znajomością zupełnie inne plany. 22-latek wykorzystał nieuwagę kobiety i w nielegalny sposób, bez jej zgody, uzyskał dane logowania do jej bankowości elektronicznej. 22-latek włamał się na konto bankowe kobiety, z którego ukradł łącznie kilkanaście tysięcy złotych. Dodatkowo łupem złodzieja padł telefon komórkowy o wartości około 700 złotych. Kiedy kobieta zorientowała się, że w swoim domu gościła złodzieja, natychmiast powiadomiła policję. Mężczyzna został zatrzymany. Zabrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że 22-latek popełniając tę kradzież działał w warunkach recydywy, więc musi liczyć się z zaostrzeniem kary. Podejrzany został objęty dozorem policyjnym.

Ostrzegamy! Żyjemy w czasach, powszechnego i nieograniczonego dostępu do Internetu. Za pośrednictwem portali randkowych czy popularnych portali społecznościowych oszuści szukają swoich ofiar. Wzbudzają zaufanie, oczarowują swoją rozmówczynię często zmyślonymi historyjkami. Wszystko po to, aby móc wprowadzić w życie swój przestępczy plan. Znajomości internetowe wydają się łatwiejsze niż te w realnym życiu. Prościej jest napisać o swoich emocjach nowo poznanym osobom niż opowiadać o nich realnym znajomym. Ale pamiętajmy o jednym – po drugiej stronie może stać ktoś, kogo zupełnie się nie spodziewamy. Ostrożnie podchodźmy do decyzji o zaproszeniu poznanej w Internecie osoby do swojego domu. Znajomości takie mogą okazać się przyjaźnią na całe życie, ale mogą też być niebezpieczne.

asp.sztab. Barbara Stępień

Powrót na górę strony