Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu na salon gier

29 czerwca 2022 roku policjanci zatrzymali czterech sprawców napadu na salon gier w centrum Skierniewic. Wszyscy usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani na 3 miesiące.

28 czerwca 2022 roku w godzinach wieczornych   do salonu gier w centrum Skierniewic przyszło trzech mężczyzn. Do lokalu wchodzili osobno w krótkich odstępach czasu. Początkowo każdy z ich zaczął grać na automacie do gier i pozornie wyglądało, że się nie znają. W pewnym momencie jeden z nich podszedł do pracownika salonu i zażądał wydania pieniędzy, grożąc przy tym użyciem niebezpiecznego narzędzia. Pracownik oddał  1500 złotych, które posiadał przy sobie.  Jeden ze sprawców kazał 50-letniemu pracownikowi salonu przejść na zaplecze i pilnował aby nie opuszczał tego miejsca. W tym czasie do środka wszedł kolejny sprawca i wspólne z pozostałymi włamali się do automatów, skąd zabrali nieustaloną ilość gotówki. Wymontowali też urządzenie rejestrujące obraz w lokalu.

Skierniewiccy policjanci we współpracy z łódzkimi funkcjonariuszami, po podjęciu szeroko zakrojonych działań wykrywczych,  wytypowali na sprawców czterech mieszkańców województwa śląskiego  w wieku od 18 do 25 lat. Już następnego dnia od zdarzenia w jednym z łódzkich hoteli doszło do zatrzymania podejrzanych. Podczas przeszukania pojazdu, którym poruszali się sprawcy zabezpieczono ostre narzędzie oraz pojemniki z gazem pieprzowym.   Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty a sąd aresztował ich na 3 miesiące. Podejrzani byli już notowani.     Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

 

 

kom. Magdalena Studniarek

  • Dwóch policjantów i mężczyzna z kajdankami założonymi z tyłu
  • Ręka z opaską z napisem policja, w dłoni puszka typu spray i ostre narzędzie rękojeścią
  • Dwóch policjantów prowadzi mężczyznę z kajdankami założonymi na ręce trzymane z tyłu

Film hotel_male.mp4

Pobierz plik hotel_male.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.22 MB)

Nagranie audio AUD-20220704-WA0001.opus

Pobierz plik AUD-20220704-WA0001.opus (format mp3 - rozmiar 44.41 KB)

Powrót na górę strony