Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na DW 483 z udziałem motocyklisty

Policjanci z pajęczańskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej numer 483 w Prusicko Rzędowie. W wyniku zdarzenia bardzo poważenie ucierpiał kierujący motocyklem oraz jego pasażerka. Oboje zostali przetransportowani karetką pogotowia oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitali.

3 lipca 2022 roku około godziny 18:10 oficer dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Prusicko Rzędowie na drodze wojewódzkiej numer 483. Na miejsce natychmiast skierował policjantów ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 20 -letni mieszkaniec Sieradza kierujący osobową toyotą auris podczas manewru wyprzedzania uderzył w motocykl, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Motocyklistą był 44- letni mieszkaniec Częstochowy. W wyniku zdarzenia motocyklista oraz jego 38-letnia pasażerka, mieszkanka również Częstochowy doznali poważnych obrażeń ciała, zostali przetransportowani karetką pogotowia oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitali. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci pajęczańskiej komendy wyjaśniają okoliczności tego groźnego i niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Pamiętajmy, że piękna pogoda i dobre warunki drogowe nie zwalniają uczestników ruchu drogowego z myślenia i przestrzegania przepisów. To właśnie przy dobrej pogodzie dochodzi do największej liczby wypadków. Kierujący czują się pewnie i chętniej wciskają gaz. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i obserwujmy co dzieje się na drodze. Każdy manewr  wykonujmy z dużyn skupieniem. Apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą niesie za sobą poważne konsekwencje.

/sierż. sztab. Wioletta Mielczarek/

Powrót na górę strony