Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania grupy SPEED na S-8

Ponad 80 ujawnionych wykroczeń to efekt działań grupy SPEED na drodze ekspresowej S-8. Działania skoncentrowane były przede wszystkim na kontroli prędkości po to by osoby podróżujące drogą ekspresową S8, bezpiecznie dotarły do celu.

6 lipca 2022 roku policjanci z grupy SPEED przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna S-8”. W trakcie prowadzonych działań mundurowi ujawnili 81 wykroczeń, w tym 70 przekroczeń prędkości, a także zatrzymali 4 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. Trwają wakacje, wielu kierowców korzysta z dróg ekspresowych i autostrad żeby szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży. Ważne jest abyśmy jadąc drogą niezależnie od jej kategorii poruszali się zgodnie z przepisami. Należy pamiętać że przekraczając dozwoloną prędkość świadomie tworzymy realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. W świetle obowiązujących przepisów na drogach szybkiego ruchu, autostradach i "ekspresówkach" oprócz prędkości ważna jest bezpieczna odległość między pojazdami. Przypominamy że, odległość ma wynosić połowę prędkości, z którą porusza się samochód wyrażona w metrach. Przy założeniu, że auto jedzie z prędkością 100 km/h, kierowca jest zobowiązany zachować 50-metrowy odstęp od poprzedzającego pojazdu.
Apelujemy o rozwagę na drodze i bezwzględne przestrzeganie przepisów. Za kierownicą nic nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku ale pomóc może, dostosowanie prędkości zarówno do obowiązujących przepisów jak i warunków panujących na drodze.
asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

Powrót na górę strony